Jakie stoły cateringowe wybrać?

Od mebli cateringowych wymaga się, żeby były nie tylko wygodne dla użytkowników, ale i maksymalnie łatwe w obsłudze dla dostarczającego je serwisu.

Jeśli całą organizację imprezy zlecamy firmie zewnętrznej, warto znaleźć taką, która dysponuje stołami cateringowymi i krzesłami wykonanymi z najwyższej jakości materiałów oraz dającymi zestawiać się w dowolne konfiguracje.

Szczególnie wymagające są imprezy masowe pod chmurką. Dużej liczbie stołów musi odpowiadać także znaczna liczba miejsc siedzących. Wszystkie meble muszą być stabilne oraz mieć odpowiednie zabezpieczenia przed samoczynnym składaniem się. Stół cateringowy czy bankietowy powinien też być łatwy w składaniu i rozkładaniu. Wszystkie wymienione warunki spełniają meble, które nabyć można w sklepie Focus Contract.

Dla uczestników imprezy najważniejsze jest, żeby:

  • stół bankietowy był maksymalnie stabilny; siada się przy nim, żeby zjeść konkretny posiłek, ale także zabiera zeń przekąski, sięga po szklankę czy odstawia na moment talerzyk z zawartością – większość tych czynności odbywa się w ruchu, szybko
  • stół cateringowy był dostępny ze wszystkich stron – zwłaszcza jeśli jest to „szwedzki stół”, dlatego ważny jest jego kształt i wielkość; wygodne są stoły cateringowe okrągłe albo te w formie długich ław, które można ustawić przy ścianie
  • krzesła i ławy towarzyszące stołom były wygodne, stabilne i lekkie – często się je przestawia

Obsługa imprezy liczy na to, że meble cateringowe:

  • ą lekkie i łatwe w transporcie, przeniesienie i rozłożenie większej liczby mebli to spory wysiłek
  • są zrobione z trwałych materiałów, odpornych nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, ale i wszelkie mechaniczne uszkodzenia; wielokrotne składanie i rozkładanie stołów cateringowych nie powinno przyczyniać się do szybkiej degradacji mechanizmu
  • składa się szybko, łatwo i na płasko – umożliwia to jednorazowy transport większej liczby mebli a już podczas trwania imprezy ułatwia magazynowanie zbędnych stołów i krzeseł

Nowoczesne stoły cateringowe nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Wykonane ze stali i polipropylenu, doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych: bez problemu przetrwają letnią burzę czy intensywne nasłonecznienie. Proste w formie, są eleganckie i nie będą raziły wyglądem ani na masowej imprezie typu koncert czy festyn, ani na imprezie organizowanej w prywatnym ogrodzie.

Stoły bankietowe nie tylko na imprezy masowe

Meble cateringowe to doskonała propozycja dla firm organizujących masowe imprezy okolicznościowe na wolnym powietrzu lub dla firm dostarczających catering, ale także dla użytkowników indywidualnych prowadzących latem intensywne życie towarzyskie w ogrodzie czy na działce. Obok klasycznych mebli ogrodowych, najczęściej ustawionych na stałe w rekreacyjnej części ogrodu, warto mieć do dyspozycji dyżurny zestaw cateringowy składający się ze stołu i czterech krzeseł albo dwóch ław. Zestaw można złożyć na płasko – nie będzie więc sprawiał kłopotów w przechowywaniu. Antypoślizgowe zakończenia nóg wszystkich elementów zestawu sprawiają, że doskonale sprawdzi się on na tarasie, balkonie czy patio.

Obok dużych stołów cateringowych przeznaczonych na imprezy masowe, warto zwrócić uwagę na mniejsze stoły i stoliki bankietowe, które pozwalają zaaranżować przestrzeń bardziej intymną. Doskonale np. sprawdzą się podczas organizacji wesela w ogrodzie. Większa liczba małych stołów oraz rozstawione w newralgicznych miejscach stoliki kawowe na jedną – dwie osoby sprzyjają stworzeniu bardziej kameralniej atmosfery.

Nowoczesne meble do cateringu są maksymalnie funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na ekstremalne warunki pogodowe i niekłopotliwe w przechowywaniu. Zaopatrując swoją firmę w ten asortyment mebli zawsze warto wybierać modele z górnej półki: służą latami, nie nastręczając trudności w konserwacji i przechowywaniu. W przypadku jakichkolwiek strat łatwo uzupełnić stan posiadania – stoły i krzesła cateringowe produkowane są bez żadnych ozdób i estetycznych udziwnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *