Mobilny żuraw wieżowy – dlaczego warto go wynająć?

Czy spotkałeś się już z pojęciem mobilny żuraw wieżowy? W Polsce coraz więcej firm oferuje wynajem tego typu pojazdów, które sprawdzają się nie tylko w branży budowlanej. Dzisiaj postaramy się przybliżyć charakterystykę mobilnych żurawi wieżowych i odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto zainwestować w wynajem mobilnych żurawi wieżowych.

Mobilny żuraw wieżowy – co to takiego?

Mobilnym żurawiem wieżowym, nazywanym również samochodowym dźwigiem wieżowym czy żurawiem samomontującym, nazywamy żurawia budowlanego z kratownicą, osadzonego na podwoziu samochodu. Jest to najlepsze możliwe połączenie najsilniejszych stron żurawia wieżowego i dźwigu samojezdnego. Dzięki osadzeniu kratownicy żurawia budowlanego na podwoziu samochodowym, żuraw ma możliwość samodzielnego przemieszczania się.

Tradycyjny żuraw wieżowy osadzany jest na podłożu na dłuższy okres czasu. Nie można go przemieszczać bez uprzedniego złożenia i późniejszego ponownego rozłożenia. Zwyczajny dźwig samochodowy ma mniejszy udźwig i mniejszy zasięg niż żuraw wieżowy, ale za to ma możliwość przemieszczania się. Mobilny żuraw wieżowy ma więc duży zasięg, duży udźwig i może zmieniać swoją lokalizację nawet kilka razy w ciągu jednego dnia.

Najbardziej doświadczonym producentem mobilnych żurawi wieżowych jest firma SPIERINGS, a jedną z pierwszych firm, które wprowadziły mobilny żuraw wieżowy do Polski jest warszawska firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa.

Sprawdź mobilny żuraw wieżowy: https://www.podnosimy.pl/mobilne-zurawie-wiezowe/

Dlaczego warto postawić na wynajem mobilnych żurawi wieżowych?

Mobilny żuraw wieżowy to bardzo duża oszczędność czasu i pieniędzy. Jego rozstawienie do pracy zajmuje od 20 do 30 minut i nie wymaga żadnych dodatkowych pojazdów czy pracowników. Złożenie żurawia po pracy również zajmuje do 30 minut. Aby rozstawić żurawia, potrzebny jest wyłącznie jeden pracownik – kierowca i operator żurawia w jednym, który za pomocą pilota i zdalnego sterowania, jednym kliknięciem rozstawia żurawia do pracy.

Wysięgnik żurawia może pracować pod kątem prostym, a także w kącie ostrym, w zależności od potrzeb. Kabina operatora może być osadzona w połowie wieży lub na jej szczycie, a co więcej – operator może sterować żurawiem także zdalnie, więc nie musi korzystać z kabiny. Widoczność z kabiny operatora jest naprawdę bardzo dobra, operator widzi wszystko dookoła, dzięki czemu może zdecydowanie bardziej zadbać o bezpieczeństwo.

Mobilne żurawie wieżowe pracują dużo szybciej niż dźwigi teleskopowe. Gwarantuje to zaoszczędzenie czasu, a także umożliwia wykorzystanie żurawia przy kilku zleceniach tego samego dnia.

W Polsce coraz częściej można zobaczyć mobilne żurawie wieżowe przy pracy. Zdobywają one coraz większą popularność. Trzeba jednak przyznać, że na zachodzie, chociażby w Holandii, są one już stałym elementem, bez którego branża budowlana nie wyobraża sobie funkcjonowania.

W Warszawie, liderem w branży usług dźwigowych jest wspomniana firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. Firma posiada w swojej ofercie kilka nowoczesnych modeli żurawi wieżowych samochodowych, w tym największy mobilny żuraw wieżowy w Polsce, o zasięgu 60 metrów. Praktycznie każdego dnia w stolicy i okolicach realizowane są usługi z wykorzystaniem samochodowego żurawia wieżowego. Klienci doceniają szeroki wachlarz zalet pojazdu oraz wynikającą z jego stosowania oszczędność. Można śmiało powiedzieć, że mobilne żurawie wieżowe to przyszłość budownictwa.

Źródło: podnosimy.pl

One thought on “Mobilny żuraw wieżowy – dlaczego warto go wynająć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *