Jak wybrać odkurzacz pionowy dla swojego domu?

Planujesz wymianę odkurzacza i bierzesz pod uwagę zakup jego pionowej wersji? Masz jednak pewne obawy co do tego, czy odkurzacz pionowy sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? W takim razie poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Podpowiemy w nim, czym charakteryzuje się dobry odkurzacz pionowy, kto szczególnie powinien pomyśleń o jego zakupie? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego odkurzacz pionowy zasługuje na uwagę?

Odkurzacz to jedno z tych urządzeń domowego AGD, po które sięgamy regularnie. Dlatego, jeśli tylko mamy możliwość, warto ułatwić sobie proces sprzątania, sięgając po nowoczesne, funkcjonalne i ciche urządzenie, Odkurzacze pionowe zasługują na uwagę ze względu na swoje liczne zalety:

  • mobilność – odkurzacz pionowy jest lekki i poręczny, dzięki czemu można nim łatwo manewrować i przenosić z miejsca na miejsce. Kupując odkurzacz bezprzewodowy, odpada nam problem długości kabla.
  • wygoda – odkurzacz pionowy jest lekki i jest prosty w obsłudze. Ma ergonomiczny uchwyt, który zapewnia komfort podczas odkurzania. W zależności od modelu może posiadać cyfrowy panel lub wyświetlacz, który informuje o stanie baterii, trybie pracy, czasie odkurzania, konieczności czyszczenia lub wymiany filtrów.
  • funkcjonalność – pionowy odkurzacz jest uniwersalny i wszechstronny. W zależności od potrzeb możemy kupić odkurzacz z funkcją mycia, który pomoże nie tylko odkurzać, ale myć różne powierzchnie, takie jak podłogi twarde, dywany, panele podłogowe, meble tapicerowane. Bogaty zestaw szczotek i końcówek umożliwia odkurzanie w trudno dostępnych miejscach, takich jak kąty, szczeliny, półki czy sufity.

Sprawdź ranking odkurzaczy pionowych i znajdź model dla siebie.

Dla kogo odkurzacze pionowe będą dobrym rozwiązaniem?

Nawet jeśli nie mamy potrzeby codziennego sprzątania, liczy się efektywność odkurzania. Odkurzacz pionowy będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które:

  • mają małe mieszkanie – odkurzacz pionowy zajmuje niewiele miejsca i łatwo go schować, a pojemność pojemnika w zupełności wystarczy na dokładne odkurzenie,
  • mają zwierzęta domowe – odkurzacz w wersji pionowej ma dużą moc ssącą, dzięki czemu radzi sobie z usuwaniem sierści, piasku, ziemi i innych zanieczyszczeń pozostawianych przez zwierzęta,
  • mają alergie lub astmę – odkurzacz pionowy wyposażony w filtr HEPA zatrzymuje alergeny, roztocza i cząsteczki kurzu, które mogą wywoływać reakcje alergiczne i problemy z oddychaniem.

Na które parametry odkurzacza zwracać uwagę?

Zanim sięgniemy do portfela, warto sprawdzić ranking odkurzaczy pionowych. Najlepsze odkurzacze pionowe łączy to, że mają szereg parametrów na wysokim poziomie. Porównanie odkurzaczy pionowych należy zacząć od określenia, jak często będziemy z niego korzystać, oraz jaki możemy na niego przeznaczyć budżet.
Tani odkurzacz pionowy nie będzie miał zapewne wszystkich najnowszych funkcji, z drugiej strony dobry odkurzacz pionowy, zazwyczaj wart jest wydanych pieniędzy. Oto, na co powinniśmy zwracać uwagę:

  • zasilanie – może być sieciowe lub akumulatorowe. Odkurzacze sieciowe wymagają podłączenia do prądu, co ogranicza swobodę i mobilność odkurzania. Modele akumulatorowe nie mają kabla, co zwiększa komfort i wygodę odkurzania. Kluczowe w ich przypadku są: czas ładowania oraz czas pracy, który pozwoli na dłuższe sprzątanie na jednym ładowaniu.
  • duża moc ssania – wpływa na efektywność odkurzania. Im większą mocą ssania dysponuje odkurzacz, tym lepiej radzi sobie z usuwaniem brudu, kurzu i sierści z różnych powierzchni.
  • pojemność pojemnika na kurz – mniejszy pojemnik zapewnia lekkość i wygodę podczas odkurzania, ale wymaga częstego opróżniania. Większa pojemności zbiornika daje nam pewność, że nie zapełni się on w trakcie odkurzania.
  • poziom hałasu – poziom hałasu odkurzacza pionowego to głośność, z jaką pracuje odkurzacz, wyrażona w decybelach.

Odwiedzając ranking odkurzaczy pionowych możemy ustawić sobie tzw. filtrowanie według wybranych kryteriów, co w istotnym stopniu ułatwia cały proces poszukiwań.

Ranking odkurzaczy pionowych – czyli gdzie szukać modelu dla siebie?

Jeśli chcesz kupić odkurzacz pionowy, ale czujesz się przytłoczony ich różnorodnością, najlepszym miejscem, aby zdobyć potrzebne informacje będzie dobry, niezależny ranking odkurzaczy pionowych. Mając wiedzę z powyższych punktów, o wiele szybciej znajdziesz świetny odkurzacz, pozostając na jednej stronie internetowej.

Podsumowanie

Jedno jest pewne. Nie istnieje jeden najlepszy odkurzacz pionowy. W odkurzaczu pionowym liczy się bowiem szereg zalet i parametrów, o których pisaliśmy w powyższych punktach. Wymieńmy je dla przypomnienia. Zalety to: mobilność, wygoda, wszechstronność i skuteczność odkurzania. Parametry to: moc ssania, wielkość pojemnika, rodzaj zasilania czy poziom hałasu. Jeśli dodamy to tego, że każdy klient ma inną sytuację życiową, wielkość mieszkania i itd. zakup odkurzacza powinien być dokonany po dokładnym rozważeniu wszystkich za ich przeciw.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *