Recenzja dalmierza laserowego Fanger LaserPoint Pro 100m – nasze opinie

Dalmierz laserowy to urządzenie służące do precyzyjnego pomiaru odległości, powierzchni i objętości obiektów oraz wykonywania szybkich obliczeń. W dzisiejszym teście sprawdzimy jak działa i co oferuje dalmierz laserowy Fanger LaserPoint Pro 100m, a także wyrazimy końcowe opinie.

Urządzenie zalicza się do średniej półki cenowej (około 300 zł, obceną cenę można sprawdzić tutaj https://fanger.pl/produkt/fanger-laserpoint-pro-100/), ale w kategorii urządzeń pozwalających na mierzenie odległości od 100 metrów jest to jedna z bardziej korzystnych propozycji. Czy jest warte swojej ceny?

Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre – dalmierz wykonany jest z miłych w dotyku materiałów, przyjemnie leży w dłoni i sprawia solidne wrażenie. Położony w dowolnej pozycji stoi stabilnie i nie chwieje się.

Do zestawu dołączone są baterie, więc od razu możemy przystąpić do testowania. Pierwszy test to sprawdzenie pomiaru małej odległości – jak wysoko znajduje się sufit, licząc od podłogi. Włączamy urządzenie, laser się aktywuje. Po niecałej sekundzie pomiar jest gotowy – z dokładnością co do milimetra.

Pozytywnie zaskoczeni udajemy się zmierzyć trochę większą odległość. Długość naszej miarki fizycznej to 40 metrów, więc tylko taką odległość sprawdzamy. I znów, wynik okazuje się poprawny – pomiar laserowy trwał niecałą sekundę.

Kolejny test to zliczanie pomiarów. Funkcja ta znajduje się pod jednym z przycisków i jest bardzo intuicyjna. Szybki test – działa jak powinno.

Następna wymieniona funkcja to obliczanie pola powierzchni. Dzięki możliwości pomiaru od “końca” urządzenia, w prosty sposób możemy precyzyjnie zmierzyć wielkość dowolnego pomieszczenia w metrach kwadratowych.

Pomiar objętości to po prostu bardziej rozbudowana wersja pomiaru powierzchni – i także działa bez zarzutu. Objętość naszego pokoju to….

Pozytywnie zaskakuje także powtarzalność pomiarów – przy kilku próbach dalmierz nie pomylił się ani raz.

Ostatnia funkcja użytkowa to pomiary przy użyciu wzoru Pitagorasa. Pozwala to na zmierzenie np. wysokości pionowej ściany. Jak to działa? Urządzenie mierzy odległość od dolnej krawędzi ściany, następnie odległość od górnej krawędzi, i wykonuje obliczenia na podstawie wzoru Pitagorasa. Przetestowaliśmy to w warunkach domowo-biurowych do zmierzenia wysokości jednej ze ścian.

Według instrukcji dalmierz laserowy Fanger LaserPoint Pro 100m pozwala także na używanie bardziej zaawansowanych wzorów Pitagorasa – na przykład kiedy ściana kończy się poniżej poziomu na którym stoimy.

Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest możliwość pomiaru w stopach i calach. Nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy będziemy używać naszego dalmierza, i taka funkcja może okazać się całkiem przydatna podczas zagranicznego wyjazdu lub pracy z ludźmi spoza naszego kraju.

Po dłuższym przytrzymaniu przycisku ON dalmierz przeszedł w stan pomiaru ciągłego – co około 0,5 sekundy jest wykonywany nowy pomiar. To ciekawa funkcja jeśli chcemy sprawdzić, czy ściana lub sufit są idealnie równe (u nas nie są).

Oczywiście, każdy wykonany pomiar i obliczenie są zapisywane w pamięci podręcznej. Zawsze możemy sprawdzić ostatnie 20 pomiarów i nie musimy się martwić o ich zapamiętanie ani zapisywać nic na kartkach.

W naszej opinii ocena urządzenia to 10/10. Pozytywnie zaskoczyła nas powtarzalność pomiarów, szybkość i precyzja oraz zaawansowane funkcje. Dalmierz Fanger LaserPro 100m to urządzenie wysokiej jakości i prawdopodobnie najlepsze w swojej kategorii cenowej.

Jeśli szukasz urządzenia, które będzie nie tylko zabawką ale też profesjonalnym narzędziem pomiarowym, to Fanger LaserPro 100m będzie dobrym wyborem.

One thought on “Recenzja dalmierza laserowego Fanger LaserPoint Pro 100m – nasze opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *