Jak wybrać piec do salonu?

Współcześnie bardzo popularnym jest, aby aranżować wnętrze domów i mieszkań w konkretnych stylach. Z jednej strony królują minimalistyczne, nowoczesne wnętrza, a z drugiej możemy obserwować swoisty renesans designu nieco starszej daty, jak np. styl kolonialny, prowansalski czy klasycystyczny. Jeżeli chcemy utrzymać nasz dom w takim właśnie przyjemnym, przytulnym wariancie „z dawnych lat”, możemy również zapragnąć posiadać w salonie kominek. Jak wybrać ten najlepszy i jakie opcje mamy w ogóle do rozważenia? Czym różni się piec stalowy od żeliwnego? Ile taka „przyjemność” może kosztować?

  1. Co to jest piec kominkowy?
  2. Jaki piec dobrać do domu?
  3. Ile to kosztuje?

Co to jest piec kominkowy?

Jeżeli chcemy mieć w domu piec, możemy wybrać spośród dwóch dostępnych wariantów – albo decydujemy się na tzw. kozę, czyli piec wolnostojący, albo wybieramy ten do zabudowy. W pierwszym przypadku będziemy mieć zdecydowanie więcej opcji do wyboru, ponieważ kozy są o wiele bardziej popularne. Piec może posłużyć nam za obiekt czysto dekoracyjny lub możemy wspomagać jego pracą inny, główny system ogrzewania domu. Dla osób wyjątkowo wymagających są również na rynku egzemplarze posiadające wbudowany piekarnik lub płaszcz wodny. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem: https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe-zeliwne/25.

Jaki piec dobrać do domu?

Co do zasady piece kominkowe możemy podzielić na dwa warianty, zależnie od materiału, z jakiego zostały wytworzone. Będą to kolejno:

  • piec kominkowy stalowy, będący lżejszym wariantem. Jego ścianki są cieńsze, przez co szybciej się nagrzewa, ale również szybciej traci ciepło po wygaszeniu paleniska;
  • piec kominkowy żeliwny, dużo cięższy i o grubych ściankach. Nagrzewa się bardzo powoli, jednak z drugiej strony o wiele dłużej oddaje nagromadzone ciepło.

W ramach oferty marki Keffner znajdziemy wiele różnych rodzajów pieców, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś idealnie pod swoje potrzeby. Sama konstrukcja produktu może mieć również znaczenie pod kątem tego, co chcemy osiągnąć poprzez instalację pieca – czy ma on tylko być okazyjną dekoracją, czy jednak aktywnie wspierać nagrzewanie wnętrza domu.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od tego, czy nasz kominek ma tylko ładnie wyglądać i od czasu do czasu stanowić atrakcję dla gości, czy jednak rzeczywiście służyć do ogrzania wnętrza domu. Jeżeli zależy nam na porządnej jakości wyrobie, gwarantującym sensowne spalanie i spełniającym normy ekologiczne, musimy przygotować się na wydatek minimum 1000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *