Jak kupić mieszkanie, które zyska na wartości

Kupno mieszkania to świetna inwestycja. Bez względu na to czy kupujesz mieszkanie dla siebie czy pod wynajem dobrze się przygotuj i przeanalizuj każdy aspekt. W poniższym artykule pokażemy ci na zwrócić uwagę by kupione przez ciebie mieszkanie zyskało na wartości.

Po pierwsze – lokalizacja

To jeden z ważniejszych aspektów na jakie warto zwrócić uwagę. Mieszkanie w dobrej lokalizacji nie powinno tanieć mimo upływu czasu. Tylko co oznacza dobra lokalizacja? Czy zawsze jest to ścisłe centrum miasta? Rzeczywiście im bliżej centrum tym mieszkania uchodzą za bardziej prestiżowe. Wynika to z faktu, że bliskość centrum pozwala na prowadzenie nieskrępowanego życia kulturalnego i towarzyskiego, niewymagającego przemieszczania się autem i komunikacją miejską. Poza tym mieszkania w centrum to prestiż sam w sobie.

Ale również mieszkania oddalone od centrum są na topie. Prestiżowe dzielnice to nie tylko te w ścisłym centrum ale również na obrzeżach. Wybierając lokalizację warto sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania by wiedzieć co w najbliższej przyszłości może powstać w pobliżu i jak dzielnica ma szansę się rozwijać.

Po drugie – komunikacja

Równie ważna kwestia. Jeśli chcesz by wartość Twojego mieszkania rosła, a nie malała musisz poszukać takiego, które zapewni lokatorom świetny dojazd czy to do centrum czy do innych dzielnic miasta, i to nie tylko autem ale i komunikacją miejską. Znów warto sprawdzić MPZP – może w najbliższym czasie w pobliżu osiedla powstanie jakiś ważny węzeł komunikacyjny, który jeszcze podniesie wartość mieszkania.

Po trzecie– infrastruktura

Odpowiednio rozwinięta infrastruktura na osiedlu sprawi, że wartość Twojego mieszkania będzie rosła. Dlatego zwróć uwagę czy znajdują się tam placówki medyczne, czy w pobliżu są przedszkola i żłobki. Ważne są też sklepy osiedlowe oraz większe supermarkety oraz punkty usługowe. Jeśli osiedle jest nowe warto sprawdzić czy w MPZP dopuszczone są różnego rodzaju obiekty. Ich powstanie na pewno podniesie wartość mieszkania.

Szukając mieszkania przemyśl dobrze swoją decyzję, weź pod uwagę wszystkie wymienione powyżej aspekty. Spotkaj się z deweloperem i porozmawiaj o możliwościach rozwoju osiedla i jego okolicy. Jeśli znajdziesz ciekawe mieszkanie – nie zwlekaj. Zainwestuj, a jeśli za kilka bądź kilkanaście lat będziesz chciał je sprzedać na pewno zrobisz to z zyskiem.

Szczegóły inwestycji mieszkaniowej w Przemyślu poznaj na parkowadzielnica.pl lub na innych stronach dobrych deweloperów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *