Jakie mieszkanie kupić?

Planując kupno mieszkania trzeba się zastanowić czy wybrać mieszkanie nowe czy mieszkanie z rynku wtórnego. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Warto poznać je dokładnie by wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Mieszkanie z drugiej ręki uchodzi za tańsze. Ale nie do końca tak jest. Warto wiedzieć, że kupując mieszkanie z rynku wtórnego musisz zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych. Jego wysokość to kilka procent wartości nieruchomości. Biorąc pod uwagę, że ceny mieszkań to kwoty zwykle sześciocyfrowe trzeba się szykować na niemały wydatek.

Mieszkania z rynku wtórnego to dobry wybór dla osób, które lubią klimat dawnych osiedli i kamienic, ale już niekoniecznie dla miłośników nowoczesnych rozwiązań i wygód.

W mieszkaniach starego typu na próżno szukać podziemnych parkingów, przestronnych nowoczesnych wind czy instalacji solarnych. Mają za to dużo zieleni, ławeczek, skwerków, często są tam fontanny i inne elementy mające umilić ludziom czas.

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania czyli inaczej mieszkania deweloperskie to połączenie nowoczesności i komfortu. Postęp technologiczny widać bardzo wyraźnie właśnie w branży budowlanej, gdzie stosuje się coraz doskonalsze technologie i materiały, które mają zapewnić nie tylko lepszy komfort cieplny czy akustyczny, ale również niższe opłaty eksploatacyjne.

Nowe mieszkania to szereg udogodnień jak choćby wspomniane wcześniej windy, parkingi czy solary. Ale nie tylko. Nowoczesne osiedla mają teraz również całodobowy monitoring, są ogrodzone co zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Takie rozwiązania docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi oraz seniorzy.

Ale nie tylko – w sumie bezpieczeństwo ważne jest dla każdego z nas. Nowe mieszkania Lublin mają taką zaletę, że w miarę upływu czasu ich wartość rośnie, a nie maleje. Dlatego jeśli za jakiś czas będziesz chciał sprzedać swoje mieszkanie będziesz mógł zrobić to z zyskiem.

Mieszkania deweloperskie są też wbrew pozorom tańsze, właśnie ze względu na brak dodatkowych opłat jak wspomniany wyżej podatek od nieruchomości. Ale nie tylko. Kupując nowe mieszkanie możemy od razu się urządzać. Wybierać podłogi, meble, glazurę i terakotę. Natomiast kupując mieszkanie z rynku wtórnego często musimy usunąć „pozostałości” po poprzednich właścicielach. Nie zawsze pasuje nam ten kolor ścian, płytki czy meble. To generuje nie tylko czas, ale i koszty.

Dlatego naszym zdaniem najlepszym wyborem są mieszkania deweloperskie. Nadal się wahasz? sprawdź na własne oczy oferty deweloperów i warunki zakupu ich inwestycji. Szczegóły znajdziesz m.in. na osiedlemarina.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *