3 najlepsze rodzaje kotłów gazowych

Technologia ewoluuje z prędkością światła, a kiedy zadajemy pytanie, który kocioł jest najlepszy otrzymujemy bardzo różne odpowiedzi każdego roku.

Kotły gazowe

Technologia ewoluuje z prędkością światła, a kiedy zadajemy pytanie, który kocioł jest najlepszy otrzymujemy bardzo różne odpowiedzi każdego roku. Ponieważ nowoczesne kotły kondensacyjne mogą być tak podobne, liczy się każdy najmniejszy szczegół.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje kotłów gazowych:

1. Kotły Combi

Skrót od kotła kombinowanego nie wymaga dodatkowych zbiorników i zapewnia ogrzewanie i ciepłą wodę bezpośrednio z kotła. Jeśli nie masz dużego domu z wieloma łazienkami, najlepszym rozwiązaniem będzie kocioł dwufunkcyjny. Kotły kombinowane są również ogólnie tańsze i łatwiejsze w montażu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas.

2. Kotły konwencjonalne

Nazywane są one również standardowymi kotłami. Konwencjonalne lub standardowe kotły wymagają zbiornika na zimną wodę na strychu i zasobnika ciepłej wody w innym miejscu w domu.

Który kocioł jest najlepszy, jeśli Twój dom ma więcej niż 2 łazienki, a ciepłą wodę chcesz pobierać jednocześnie? Konwencjonalny kocioł będzie Ci najbardziej odpowiadać.

3. Uszczelnione kotły systemowe

Elementy grzewcze i podgrzewanie wody są wbudowane w kocioł. Do przechowywania ciepłej wody potrzebuje ciśnieniowego cylindra bez wentylacji. W przeciwieństwie do konwencjonalnego kotła, nie potrzebujesz zbiornika na zimną wodę na poddaszu.

Który kocioł jest najlepszy dla Twojego domu?

Żaden pojedynczy typ kotła nie jest najlepszy we wszystkich sytuacjach. Kotły kombinowane są najlepsze dla mniejszych obiektów, a kotły standardowe / konwencjonalne i systemowe pasują do większych domów.

Kiedy jesteś nieobeznany z tematem, najważniejszą decyzją jest oczywiście wybór odpowiedniego rozmiaru kotła dla Twojego domu. Co również zależy od wielkości domu i liczby łazienek, które określają wymagania dotyczące ogrzewania i ciepłej wody. W nowoczesnych kotłach kondensacyjnych wspaniale jest to, że nawet jeśli kupisz kocioł o większej pojemności, będą one modulować zużycie energii w zakresie od 5 kW do 30 kW, w zależności od obciążenia.

Jeśli jednak przenosisz się z mieszkania do domu jednorodzinnego, Twój stary kocioł nie będzie działał w Twoim większym nowym domu. Dlatego jeżeli interesują cie kotły gazowe do nowego mieszkania, zdecydowanie warto wybrać, te nowsze.

Wszystkie wymienione poniżej marki kotłów są uznanymi producentami w Polsce o znakomitej reputacji.

  • Viessmann
  • Grant
  • Worcester Bosch
  • Vaillant
  • Ideal
  • Baxi
  • Glow Worm

Producenci kotłów, takich jak Viessmann, Worcester Bosch i Vaillant, są zaufanymi markami nie tylko w Polsce i Europie, ale na całym świecie. Znane są jako najwyższej jakości marki kotłowe.

Podczas gdy marki takie jak Ideal, Baxi i Glow Worm należą do tańszych odpowiedników kotłów.

Czy więc mamy konkretną odpowiedź na pytanie, który kocioł jest najlepszy spośród wymienionych powyżej? Nie całkiem. Decyzja o zakupie kotła powinna opierać się na faktach, liczbach i bezstronnych opiniach dotyczących preferencji osobistych. Wiele osób podejmuje decyzje emocjonalne w oparciu o reputację lub opinie ustne, których nie potwierdzają fakty. Podsumowując, zawsze występują subtelne różnice, które sprawiają, że niektóre marki kotłów wyróżniają się z tłumu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *