Ponadczasowa czerń śmiało wkracza do łazienki

W aranżacji pomieszczeń mieszkalnych nastała nowa moda, oparta na przełamywaniu stereotypów i odważnym wyznaczaniu nowoczesnych kierunków stylizacji wnętrz. Trend ten jest również zauważalny w urządzaniu i wyposażaniu łazienek.

Jednym z innowacyjnych przykładów na tego rodzaju ekstrawaganckie rozwiązania, jest stosowana coraz śmielej czarna armatura łazienkowa. Baterie prysznicowe, umywalkowe czy wannowe, zestawy natryskowe, a także różne drobne akcesoria do łazienek w kolorze czerni, to aktualny hit w obszarze aranżacji, dzięki któremu z łatwością można uzyskać zapierający dech w piersiach elegancki wystrój przestrzeni.

Jeszcze do niedawna wybór chromowanej armatury był niemal obowiązkowy, jednak odważne aranżacje dekoratorów wnętrz – wykorzystujących czarne baterie w łazienkach, pobudził wyobraźnię wielu osób. Producenci wyposażenia łazienkowego zareagowali błyskawicznie na nową tendencję i zaproponowali mnóstwo elementów armatury w czarnym kolorze, stwarzając jednocześnie szerokie możliwości w zakresie wykańczania wnętrza. Warto podkreślić, że czarne detale idealnie komponują się z jasnymi przestrzeniami, białą ceramiką oraz różnymi przeszkleniami, jakich w łazience nie brakuje (lustra, szyby, kabina prysznicowa czy klosze lamp). Jednolite czarne baterie łazienkowe są bardzo uniwersalne, ponieważ doskonale korespondują też z innymi kolorami.

Armatura w czarnej kolorystyce dobrze współgra również z elementami drewnianymi, które coraz powszechniej goszczą w dzisiejszych łazienkach, ocieplając przestrzeń i sprzyjając tworzeniu wyjątkowych stref SPA. Naturalny kamień czy beton architektoniczny – to kolejne materiały, na tle których czarna armatura będzie się prezentować bardzo efektownie. Tego typu baterie z powodzeniem odnajdą się w loftach, stylu industrialnym i futurystycznym. Czarnych akcesoriów i przyborów łazienkowych jest całe mnóstwo, ale najlepiej zdecydować się na jedną, konkretną serię produktową, w ramach której znajdziemy komplet wyposażenia – wówczas aranżacja całego pomieszczenia będzie bardziej spójna i przemyślana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *