Kim jest firma Perkins i czym się zajmuje?

Założona w Peterborough w 1932 roku firma Perkins jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji silników gazowych i wysokoprężnych odpowiednich do szerokiego zakresu zastosowań. Jako jedna z pierwszych firm, która doceniła potencjał diesla, Perkins z powodzeniem zachowała swoją pozycję najwyższej klasy jako dostawcy silników gazowych. Obecnie firma oferuje wiele rodzajów silników, które jedynie podkreślają jej rosnące portfolio.

Dzisiaj zakłady Perkins zajmujące się produkcją i dystrybucją części znajdują się na całym świecie, w tym w Chinach, Indiach, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Wielkiej Brytanii – umożliwiając szybsze dostawy do klientów bez względu na to, gdzie się znajdują. Peterborough pozostaje jednak domem firmy Perkins produkującej popularną serię 1100, serię 400 i oszczędną serię 1200. Zakład w Peterborough ma zdolność produkowania do 500 000 silników rocznie, a także jest dobrze ugruntowaną bazą do badań i rozwoju technologii, produkując silniki do 7,1 litra.

Ze względu na fakt, że Perkins należy do najpopularniejszych światowych producentów silników, oczywiste jest, że popyt na ich produkty i części zamienne jest ogromny. Kilka projektów na całym świecie, czy to w przemyśle, budownictwie czy transporcie materiałów, zależy od niezawodnych silników napędzających ich pracę.

Silniki Perkins napędzają ponad 5000 różnych zastosowań w różnych sektorach, w tym w rolnictwie, budownictwie, energetyce, przemyśle, transporcie materiałów, gazie i transporcie morskim.

Silniki do różnych zastosowań

Sektor przemysłowy

Silniki Perkins nadają się do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych, o dużej gęstości mocy, kompaktowych konstrukcjach, wszystko w konkurencyjnych cenach – zastosowania obejmują: koparki, ciągniki, ładowarki teleskopowe, platformy dostępowe i sprężarki.

Sektor morski

Perkins oferuje szeroki wybór morskich silników wysokoprężnych zapewniających napęd dla motorówek i łodzi komercyjnych, małych łodzi rekreacyjnych, statków rybackich, pogłębiarek, łodzi pilotowych i holowników. Zespół części i serwisu Perkins zapewnia również niezawodne wsparcie pomocnicze do generowania energii elektrycznej dla oświetlenia, pomp i urządzeń sieci transportowej dla przemysłu morskiego.

Sektor energetyczny

Dzięki ponad 87-letniemu doświadczeniu Perkins dostarcza silniki elektryczne, które będą działać w najtrudniejszych i ekstremalnych warunkach. Jeżeli chcesz części do Perkins sprawdź zaufanego dostawcę – Powers Partner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *