Wykończenie „pod klucz” – o czym trzeba wiedzieć?

Stan deweloperski, czy wykończenie mieszkania „pod klucz”? To pytanie zadaje sobie pewnie każdy, kto decyduje się kupić mieszkanie z rynku pierwotnego.

Co właściwie oznacza wykończenie mieszkania „pod klucz”?

Powyższym mianem można określić lokum wyremontowane w zakresie podłóg, ścian, wstawienia drzwi. Wystarczy przewieźć meble oraz swoje rzeczy osobiste, a potem zamieszkać. Jest to wygodna forma, aczkolwiek mało popularna w Polsce. Szacuje się, że z tej opcji korzysta jedynie 15 procent nabywców nowych mieszkań. Na szczęście, coraz więcej deweloperów ma w swojej ofercie bardzo szeroką ofertę pomocy w zakresie wykończenia i aranżacji mieszkania.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim jest to spory wydatek, do którego należy się przygotować. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to, co prawda najwygodniejsza z opcji, więc jeśli chcemy wprowadzić się do pięknie urządzonego mieszkania, nie zaprzątać sobie głowy stresującym remontem, warto to przemyśleć.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybór dewelopera, który ma w swojej ofercie kompleksową ofertę, zawierającą nie tylko podstawowy remont, ale też aranżację wnętrz. Właśnie takie możliwości wykończenia mieszkania „pod klucz” są we Wrocławiu (jedną z firm, która posiada taką usługę jest https://vantage-sa.pl/strefa-korzysci/wykonczenie-pod-klucz/). Jest to najlepsza możliwość dla osób, które nie do końca wiedzą jak sprawić, by wnętrze było jednocześnie funkcjonalne, piękne, oddające charakter wszystkich domowników, a przy tym spójne w każdym pomieszczeniu.

Przy wyborze ekipy, czy dewelopera, poprzez którego remontowane będzie mieszkanie, dobrze jest sugerować się opiniami, dotychczas zrealizowanymi projektami oraz ceną. Jest tylko jedna uwaga, firmy, wykonujące takie usługi najtaniej – najczęściej nie mogę pochwalić się świetnymi opiniami. Innymi słowy, w wyremontowanym za mniejsze pieniądze lokum, nieobce nam będą różnego rodzaju defekty, jak również poważne wady budowlane – chociażby odpadające tynki, czy kafelki. Wynika to z zastosowania kiepskiej jakości materiałów budowlanych – to one dyktują niską cenę.

Można przez to rozumieć, że nie opłaca się oszczędzać na tego typu rozwiązaniu, gdyż prędzej czy później, musielibyśmy ponieść dodatkowe koszty z naprawą wcześniej popełnionych błędów.

One thought on “Wykończenie „pod klucz” – o czym trzeba wiedzieć?

  1. Nie jestem pewny czy chciałbym mieć mieszkanie wykonczone pod klucz. Z jednej strony wygoda a z drugiej zdaję się na kogoś. Zawsze wychodzę z założeia że najlepiej samemu wszystko dopilnować. Jednak wymaga to trochę od nas iwencji i wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *