Wybieramy rolety do naszego mieszkania

Wybór osłon okiennych do mieszkania czy domu nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajduje się wiele produktów tego typu. Dodatkowo producenci oferują często również różnorodne wariacje na temat każdego z nich. Dostępne są różne kolory, faktury i rodzaje tkanin. Jak zatem wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie? Podpowiadamy, jakie osłony okienne są obecnie najpopularniejsze, a także czym wyróżniają się na tle innych produktów.

Rolety w kasecie – postaw na wygodę i różnorodność

Do najczęściej wybieranych osłon okiennych zalicza się przede wszystkim rolety w kasecie. Ich popularność wynika między innymi z tego, że ich montaż jest bezinwazyjny. Oznacza to, że nie trzeba nawiercać ani ramy okiennej, ani ściany czy sufitu. Oprócz tego są one dostępne w wielu wariantach. Chodzi tutaj między innymi o kolory, a także rodzaj tkanin, z jakich są wykonane. Ciekawym rozwiązaniem jest tkanina perłowa, a także żakardowa. Praktycznym rodzajem rolet w kasecie są także te typu dzień noc. Różnią się one nieco od klasycznych produktów tego typu. Przede wszystkim tkanina jest w pasy. Na przemian położone są pasy przeźroczyste i nieprzeźroczyste. System sterowania pozwala także na zaciemnienie wnętrza bez konieczności opuszczania czy podnoszenia tkaniny. Wystarczy odpowiednia manipulacja położeniem pasów.To rozwiązanie pozwala na lepszą kontrolę nad tym, ile światła dziennego wpada do pomieszczenia. Więcej informacji na temat rolet w kasecie znajdziesz na stronie producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Rolety do okien dachowych – wybierz je na poddasze adaptowane do celów mieszkalnych

Pamiętaj, że jeżeli potrzebujesz osłon do okien dachowych, klasyczne rozwiązania się tam nie sprawdzą. Tutaj o wiele lepiej zastosować specjalne rolety dachowe. Mają one bowiem prowadzenie boczne, które dobrze przytrzymuje tkaninę przy skrzydle okiennym. Oprócz tego nie ma w nich sznurków czy koralików. To wpływa na estetykę oraz łatwość użytkowania rolety. Produkt wyposażony jest w samoistny system zawijania tkaniny do góry. Natomiast położenie materiału można zablokować na jednym z trzech poziomów. Decydując się na osłony okienne na poddasza, zwróć szczególną uwagę na modele wykonane z tkaniny zaciemniającej lub metalizowanej, jeżeli są one dostępne w ofercie producenta.

Co zamiast rolet – poznaj zalety żaluzji drewnianych

A co w sytuacji, gdy nie lubisz rolet? Możesz postawić na żaluzje. Te wykonane z drewna są szczególnie polecane do nowoczesnych aranżacji wnętrz. Pozwalają na dobre zaciemnienie pomieszczeń. Żaluzje drewniane mają też dobre właściwości termoizolacyjne. Dzięki czemu wnętrza, w których są umieszczone, nie przegrzewają się zbyt mocno.

Podobnie jak w przypadku rolet w kasecie, tak i w przypadku żaluzji możliwy jest montaż bezinwazyjny. Oprócz tego można zdecydować się także na montaż do ściany lub sufitu. Można też zdecydować się na różne sposoby sterowania żaluzjami, w tym przy pomocy pilota radiowego czy aplikacji na urządzenia mobilne. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *