W jaki sposób zmniejszyć opłatę za prąd w firmie?

Ogromne, sięgające kilkudziesięciu procent podwyżki za energię elektryczną, stały się smutną rzeczywistością wielu przedsiębiorstw w ostatnich miesiącach. W efekcie firmy zaczęły szukać sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd. Czy jest to możliwe? Sprawdź, jak obniżyć opłaty za energię w firmie.

Tani prąd dla firm? Zmień sprzedawcę prądu

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na tani prąd dla firm jest zmiana dostawcy energii elektrycznej. Konkurencja w sektorze energetycznym sprawia, że producenci walczą o klientów, proponując im lepsze oferty. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz zmniejszyć wydatki za prąd, porównaj oferty od różnych sprzedawców. Orientacyjne cenniki znajdziesz na ich stronach internetowych, ale lepszym wyborem jest otrzymanie indywidualnej oferty od danego dostawcy. Na przykład, w AXPO otrzymasz warunki zakupu energii przystosowane do specyfikacji i potrzeb Twojej działalności. Wystarczy, że skontaktujesz się z przedstawicielem AXPO, który szybko prześle Ci atrakcyjne propozycje.

Zmieniając sprzedawcę prądu, możesz liczyć nie tylko na niższe stawki, ale również dodatkowe zniżki i udogodnienia. Na przykład, w AXPO możesz zyskać gwarancję stałej ceny nawet przez 5 lat oraz obniżyć opłatę handlową do 1 zł miesięcznie przez cały okres obowiązywania umowy.

Wymień sprzęty na energooszczędne

Stare urządzenia o niższej klasie energetyczne, np. C lub B, zużywają dużo prądu. Wymień je na nowoczesne i energooszczędne sprzęty w klasie A+++, a z pewnością zyskasz oszczędności na rachunkach. Ponadto urządzenia nowej generacji są wydajniejsze i praktyczniejsze, co z pewnością ułatwi pracę Tobie i Twojemu zespołowi.

Pamiętaj też o wprowadzeniu w życie pewnych nawyków, które pozwolą zmniejszyć zużycie prądu w firmie. Zawsze wyłączaj więc oświetlenie w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa przez dłuższy czas. Polecanym rozwiązaniem jest też zainstalowanie w toaletach i na korytarzach czujników ruchu. Dzięki temu światło będzie wyłączało się automatycznie, gdy dane pomieszczenie będzie puste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *