Stylowa aranżacja wnętrz

Lustra od wielu lat fascynują ludzkość, a jednocześnie budzą niepokój. Już w starożytności wierzono, że odbicie w zwierciadle ma silny związek z naszym życiem. Stąd też wziął się przesąd o nieszczęściu spowodowanym stłuczeniem lustra. Dziś jest ono niezbędnym elementem każdego domu i mieszkania. Jak wybrać najlepsze i czym się kierować? Zapraszam do lektury.

Kilka słów aranżacji

Projektowanie wnętrz staje się w ostatnich latach coraz popularniejsze. By było udane, należy jasno określić nasze oczekiwania i potrzebny, ta także zastanowić się jakie cechy pomieszczenia chcemy wyeksponować i jakiego charakteru chcemy mu nadać. Dom powinien odzwierciedlać naszą osobowość. Jednym z elementów, które dodają wnętrzu charakteru, jest lustro. Dzięki swojego uniwersalnemu charakterowi pasuje nie tylko do łazienki, ale również do sypialni, przedpokoju czy salonu. Przy zakupie warto sięgać po produkty producenta luster GieraDesign z bogatą historią, dzięki czemu mamy pewność, że trafi do nas wyrób najwyższej jakości.

Czym się kierować przy wyborze?

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania i jaki efekt chcemy osiągnąć. Jedną z zalet lustra jest jego możliwość optycznego powiększenia wybranego wnętrza. Sposobów jest kilka. Pierwszym z nich jest zawieszenie luster na dwóch przeciwległych ścianach. W ten sposób pomieszczenie nie tylko nabiera nowoczesnego charakteru, ale również wydaje się dużo większe. Drugim sposobem jest umieszczenie dużego lustra naprzeciwko drzwi wejściowych do pokoju. Daje to efekt głębi, rozjaśnia otoczenie i oszukuje nasze oczy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie tafli lustra tak, by odbijała duże i otwarte pomieszczenie, np. fragment pokoju gościnnego. W łazience powieszenie kilku mniejszych da ciekawy efekt wizualny. Zanim zdecydujemy się na zakup, należy zastanowić się nad kształtem i wielkością lustra, a także dopasować go do wystroju, w jakim jest urządzone pomieszczenie. Również istotny jest dobór ramy, która powinna współgrać z resztą mebli. Do wnętrz prostych i minimalistycznych w stylu skandynawskim pasują subtelne, niewidoczne ramy, natomiast do wnętrz kolonialnych ciężkie i mosiężne.

Niezbędny element każdego domu

Lustro jest nie tylko przedmiotem codziennego użytku, ale także elementem, który może dodać każdemu pomieszczeniu głębi i charakteru. Dobrze dobrane, będzie zwracać uwagę gości, a także rozświetlać pokój. Do wyboru mamy wiele różnych kształtów, wielkości, wzorów i modeli, dzięki czemu każdy nas wybierz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *