Skrzynki na listy przelotowe – doskonałe rozwiązanie

Wybór skrzynki pocztowej dotyczy nie tylko jej wymiarów czy koloru, ale – przede wszystkim – funkcjonalności. A ponieważ na tym polu producenci mają nam naprawdę wiele do zaoferowania, bez trudu znajdziemy skrzynkę, która będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Coraz większą popularnością cieszą się skrzynki inne niż standardowy, najprostszy „domek” do montażu na ogrodzeniu. Wśród licznych modeli chętnie wybierane są m.in. skrzynki na listy przelotowe, które cechują się wysoką trwałością i szerokim wyborem dodatkowych funkcjonalności. Czym właściwie są skrzynki przelotowe?

Skrzynka przelotowa: nowoczesność i wygoda

Skrzynki przelotowe to specjalne modele pocztowych skrzynek odbiorczych, które są przeznaczone do montażu w słupku ogrodzeniowym lub w murku, otaczającym posesję. Dzięki temu są znacznie bardziej trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, niż klasyczne skrzynki pocztowe, dłużej też zachowują swój estetyczny wygląd.

Skrzynka pocztowa przelotowa wyposażona jest w dwoje drzwiczek: od zewnątrz znajduje się klasyczny otwór wrzutowy, za pomocą którego listonosz czy kurier umieszcza przesyłkę wewnątrz skrzynki. Natomiast z tyłu, po wewnętrznej stronie ogrodzenia, skrzynka wyposażona jest w dodatkowe drzwiczki, służące do odbioru korespondencji.

Podstawową zaletą pocztowych skrzynek przelotowych jest wygoda ich użytkowania. Montując skrzynkę odbiorczą tego rodzaju możemy komfortowo odbierać korespondencję, nie opuszczając terenu posesji, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych modeli. Wszystkie przesyłki możemy wyjąć za pomocą wewnętrznych drzwiczek.

Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo i trwałość. Jak było wspomniane, skrzynki na listy przelotowe są znacznie odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, ponieważ zasadnicza część skrzynki ukryta jest wewnątrz słupka, dzięki czemu śnieg czy deszcz nie mają do niej dostępu.

Duże znaczenie dla bezpieczeństwa skrzynek do montażu w słupku jest fakt, że zewnętrzne elementy skrzynki przelotowej wykonywane są przez producentów z wysokiej jakości materiałów i wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Dzięki temu do naszej korespondencji nie dostaną się osoby niepowołane.

Skrzynki pocztowe przelotowe – rodzaje

Oczywiście skrzynki odbiorcze przelotowe, podobnie jak i inne modele skrzynek, występują w wielu różnych odmianach. Najczęściej wybierane są tzw. skrzynki przelotowe poziome, jednak jeśli planujemy montaż skrzynki w słupku o niewielkiej głębokości, możemy zdecydować się na model pionowy. Ze względu na ułożenie szuflady w takiej skrzynce bez trudu zmieści się korespondencja w formacieA4.

Jeśli często zamawiamy większe przesyłki, możemy zdecydować się na skrzynkę przelotową wielkogabarytową. Najczęściej takie skrzynki produkowane są na zamówienie, w oparciu o indywidualne uzgodnienia z klientem, dzięki czemu w każdym aspekcie spełniają jego wymagania.

Dodatkowe funkcjonalności, chętnie wybierane w ramach skrzynek pocztowych przelotowych, to połączenie skrzynki na listy z domofonem lub wideodomofonem. To bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązania – dzięki niemu w słupku będziemy mieli tylko jeden, niewielki panel, który jednocześnie służy do odbioru korespondencji oraz zarządzania dostępem do posesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *