Regały półkowe a handel detaliczny – jak wybrać właściwy regał do sklepu?

Regały półkowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów regałów, powszechnie wykorzystywanych do magazynowania, porządkowania i przechowywania produktów. Dzięki praktycznej budowie pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynu lub sklepu, nawet wtedy, kiedy składowany towar nie znajduje się na paletach.

  1. Regały półkowe do sklepu – czym się charakteryzują?
  2. Dostosuj regały sklepowe do własnych potrzeb

Zastosowanie regałów półkowych jest bardzo szerokie, szczególnie w tym firmach, gdzie towary nie mogą lub nie powinny być przechowywane na paletach. Najprostszym przykładem takiego miejsca są sklepy – tam każdy artykuł musi mieć swoje miejsce, a jednocześnie być wyeksponowany tak, aby klient mógł po niego wygodnie sięgnąć. W tym pomagają specjalistyczne regały sklepowe, dostosowane do specyfiki handlu detalicznego.

Regały półkowe do sklepu – czym się charakteryzują?

Odpowiednie zaaranżowanie powierzchni sklepu ma ogromny wpływ na poziom sprzedaży, dlatego tak ważne jest właściwe dobranie regałów półkowych do potrzeb danej placówki. Każdy sklep potrzebuje innego wyposażenia, wszystkie jednak łączy konieczność zainwestowania w regały wytrzymałe na obciążenia, odporne na uszkodzenia i zapewniające pożądaną ekspozycję towarów. Najlepsze regały sklepowe to te, które pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni, zgodną z zasadami merchandisingu, a dodatkowo wizualnie pasują do określonej branży.

Aby właściwie zaaranżować powierzchnię handlową, warto wybrać regały półkowe z możliwością modułowego ustawienia, co zapewni dodatkową możliwość zmiany aranżacji bez konieczności zakupu nowych regałów. Najważniejsza jest jednak ekspozycja – regały muszą zapewniać osiągnięcie oczekiwanego efektu wizualnego oraz możliwość swobodnego dokonywania zakupów, czyli dostępu do każdego, oferowanego produktu.

Dostosuj regały sklepowe do własnych potrzeb

Nie ma jednego, uniwersalnego regału, który byłby odpowiedni do każdego sklepu. Najbardziej optymalnym wyborem są więc te regały, których wysokość półek można dostosować do wielkości produktów. Uwagę warto zwrócić również na materiał wykonania. Niektóre produkty potrzebują dodatkowego „podkręcenia”, aby wyglądały atrakcyjnie i estetycznie, dlatego zamiast regałów z półkami metalowymi, można wybrać te z półkami szklanymi, uważanymi za bardziej ekskluzywne i eleganckie.

Wybór odpowiednich regałów sklepowych ma więc fundamentalne znaczenie dla możliwości przyciągnięcia klientów, a co za tym idzie, dla zyskowności całego biznesu.

 

Artykuł stworzony przez ekspertów z skuteczni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *