Płyty elewacyjne KronoArt, czyli styl, funkcjonalność i nowoczesny design!

Dekoracja elewacji zewnętrznych ścian budynków jeszcze nigdy nie była tak prosta jak dzisiaj i nie niosła ze sobą tak wielu możliwości. Za sprawą rozwoju technologii tworzenia wyjątkowych materiałów wykończeniowych, dedykowanych do fasad i elewacji, do dyspozycji mamy rozwiązania, które zachwycają swoją estetyką, trwałością i funkcjonalnością. Płyty elewacyjne KronoArt są tego doskonałym przykładem. Dlaczego warto postawić na tego typu rozwiązanie i czego dokładnie można się spodziewać po nowoczesnych płytach elewacyjnych?

Czym są płyty elewacyjne?

Jeszcze kilka dekad temu jedynym sposobem na dekorację elewacji było jej otynkowanie. Wraz z rozwojem przemysłu budowlanego, powstały jednak nowe sposoby dekoracji ścian zewnętrznych budynków, które są o wiele prostsze i bardziej efektowne. Jednym z nich są płyty elewacyjne HPL. Za ich pomocą można w prosty sposób tworzyć przepiękne elewacje, które odznaczają się oryginalnym stylem, a przy tym są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Takie rozwiązanie zapewnia budynkowi świetny wygląd na lata.
Płyta elewacyjna znajduje zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i do dekoracji istniejących już budynków. Płyty elewacyjne KronoArt są nie tylko odporne na wodę, ale także na promieniowanie UV i ogień – nie odkształcają się i nie blakną pod wpływem słońca oraz nie topią się, nie wybuchają i nie odpadają pod wpływem wysokich temperatur. Nic dziwnego, iż coraz częściej wybiera się płytę elewacyjną jako element designerskiego wykończenia.

Płyty elewacyjne KronoArt

Gama produktów KronoArt dostępna jest w trzech kolekcjach, na które składa się ponad 70 różnych dekorów. Są to kolekcje:
• Color – gdzie do wyboru mamy 47 przepięknych barw i odcieni,
• Element – odznaczającą się przepięknymi i zróżnicowanymi teksturami doskonale imitującymi m. in. beton, metal oraz mozaikę,
• Fundamentals – tutaj do wyboru mamy przede wszystkim imitacje drewna dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i teksturowej.

Za sprawą zróżnicowanej gamy kolorystycznej i wzorniczej płyty elewacyjne KronoArt sprawdzają się praktycznie w każdej aranżacji. Mogą być stosowane jako elementy dekorujące poszczególne strefy budynku lub do pełnego obłożenia elewacji.

Trwałość i pielęgnacja płyt elewacyjnych

Ściany zewnętrzne budynków narażone są na szereg różnego rodzaju szkodliwych czynników. Dla płyt elewacyjnych nie stanowią one jednak zagrożenia. Jak już wspomniano, są one odporne zarówno na uszkodzenia – w tym na uderzenia, jak i na szkodliwe działanie pogody. Ponadto, są one niezwykle łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości.
Nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów, a za sprawą swojej odporności można je w razie potrzeby myć ciśnieniowo lub czyścić za pomocą standardowych detergentów przeznaczonych do tego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *