Zmieniające się potrzeby i preferencje klientów wyznaczają nowe trendy na polskim rynku mieszkaniowym. Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się tzw. mikroapartamenty, które kupić można m.in. w Poznaniu.
Mikroapartament – co to takiego?
Mianem mikroapartamentów określa się lokale o małej powierzchni nieprzekraczającej 25 m kw. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami nie mogą one uzyskać statusu mieszkań – z formalnego punktu widzenia są lokalami użytkowymi. Warto przypomnieć, że za mieszkanie uznaje się lokal o powierzchni użytkowej wynoszącej minimum 25 m kw. W Poznaniu inwestycje deweloperskie obejmują również mikroapartamenty, które wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze strony nabywców, głównie pracujących lub studiujących singli. Wiele osób decyduje się na zakup mikroapartamentu w stolicy Wielkopolski z myślą o wynajmie.
Moda na mikroapartamenty w Poznaniu
Rynek mikroapartamentów w Poznaniu rozwija się bardzo dynamicznie. Rosnący popyt na tego typu lokale ma podłoże m.in. w czynnikach demograficznych. Stale bowiem wzrasta liczba jedno- i dwuosobowych gospodarstw domowych, co zdaniem ekspertów z firmy deweloperskiej Ronson wyznacza zupełnie nowe kierunki na rynku mieszkaniowym. Moda na mikroapartamenty dotarła do Polski z Zachodu. Największymi atutami tych lokali są funkcjonalność, lokalizacja oraz cena. W Poznaniu będącym ważnym ośrodkiem gospodarczym i akademickim nie spada popyt na mieszkania, a w porównaniu z ich cenami ceny mikroapartamentów wydają się korzystne.
Mikroapartamenty atrakcyjną lokatą kapitału
Realizowane w Poznaniu nowe inwestycje mieszkaniowe dowodzą, że włączenie mikroapartamentów do oferty deweloperskiej okazało się strzałem w dziesiątkę. Często są traktowane jako lokale inwestycyjne, a chętnych na wynajęcie niewielkiej powierzchni nie brakuje. Poza tym mniejszy lokal łatwiej jest sprzedać. Zarówno w przypadku najmu, jak i sprzedaży, można liczyć na zysk – jednak to, jakiej on będzie wielkości, zależy od różnych przesłanek.