Jakie meble do jasnej podłogi w salonie?

Jasna podłoga wykonana z drewna, paneli lub terakoty może mieć mnóstwo ciekawych odsłon. Wzór imitujący marmur lub bardzo jasne gatunki drewna, a może po prostu sterylna, czysta biel lub gołębia szarość? Takie podłogi są piękne same w sobie i wspaniale rozjaśniają oraz optycznie powiększają pomieszczenie. W salonie powinno się je zestawiać z odpowiednimi meblami, aby uzyskać odpowiedni efekt nowoczesności.

Jakie meble wypoczynkowej do jasnej podłogi?

Wybierając meble stylowe do salonu z jasną podłogą, warto mieć ułożoną w głowie całą koncepcję tego pomieszczenia. Doskonale mogą się w nim sprawdzić na przykład jasne kanapy – beżowe, kremowe lub całkowicie białe. Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach kanapy w barwie miętowej lub pudrowego różu, szczególnie w otoczeniu wzornictwa białego marmuru, złota oraz miedzi. Wiele osób decyduje się na uniwersalną kolorystykę mebli wypoczynkowych – odcienie szarości lub brązu, dla utrzymania większej ponadczasowości. Wszystkie tego rodzaju meble stylowe do salonu znajdziesz w Marmex.

W przypadku jasnej podłogi stawia się raczej na stonowane barwy mebli, unikając mocnego kontrastu, który zarezerwowany jest w takim przypadku głównie dla bardzo modernistycznych, futurystycznych wnętrz. Jasne podłogi z powodzeniem można jednak skontrastować z ciemnymi barwami ścian – na ich tle jasne meble będą prezentowały się naprawdę wyjątkowo. W salonie z jasną podłogą można sobie pozwolić zarówno na lekkie kanapy i fotele na wysokich nóżkach utrzymane w stylu skandynawskim lub boho, jak i te cięższe, stojące niejako bezpośrednio na podłożu, mocno osadzone. Dzięki takiej kolorystyce salonu i tak nie będzie się miało wówczas wrażenia przytłoczenia.

Nowoczesne stoły do salonu oraz pozostałe meble

Stoły, komody, krzesła, szafki pod RTV – w jakim kolorze wybrać, jeśli decydujemy się na podłogi w salonie w bardzo jasnych barwach? Warto, aby meble były również jasne, choć nieco ciemniejsze niż sama podłoga, aby nie zlewały się z nią. W ofercie Marmex znajdziesz bardzo ciekawe nowoczesne stoły do salonu, zarówno te z okrągłymi i owalnymi, jak i prostokątnymi blatami, na cieńszych lub grubszych nogach, z fantazyjnymi lub całkowicie prostymi blatami, i co istotne – wykonane z różnych materiałów. Dzięki tak dużej różnorodności asortymentu z pewnością uda Ci się znaleźć nie tylko dopasowany do mebli wypoczynkowych stół, ale również pozostałe, równie ważne meble, takie jak komody czy szafki.

Przy urządzaniu salonu warto brać pod uwagę nie tylko najnowsze trendy, ale przede wszystkim własne preferencje. Jeśli czujesz, że pomimo bardzo jasnych kanap pasujących idealnie do brzozowej podłogi będzie Ci się niekomfortowo użytkowało taki mebel, nie wahaj się wybrać tego, który wyda Ci się bardziej odpowiedni. Tak naprawdę salon w domu to nie tylko miejsce reprezentacyjne, które ma pięknie wyglądać. To serce całego domu i ulubione pomieszczenie do wspólnego spędzania czasu, więc powinno być też przytulne i praktyczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *