Jak wygłuszyć hałasy zewnątrz w mieszkaniu?

Mieszkając w bloku jesteśmy skazani na życie pod jednym dachem z bardzo wieloma rodzinami. Przez to na wspólnym korytarzu ciągle jest jakiś ruch, ktoś przechodzi, ktoś inny rozmawia, dzieci się bawią. Wszystko to bardzo mocno niesie się do wnętrza lokalu i obniża nasz komfort, a w przypadku gdy sypialnię mamy blisko wejścia, może nawet nie pozwalać się nam wysypiać, zwłaszcza nad ranem.

Wygłuszenie hałasów z korytarza

Najpierw powinniśmy sprawdzić, dlaczego hałas dostaje się do mieszkania. Sprawdźmy, czy wokół drzwi mamy odpowiednie uszczelnienie i czy to z czasem nie uległo dezintegracji. Jednak czasami, nawet pomimo dobrego uszczelnienia, odgłosy z zewnątrz i tak są słyszalne wyraźnie w środku. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak zmienić drzwi wejściowe do mieszkania. Zwłaszcza w sytuacji, gdy te posiadane przez nas są już bardzo stare, wygłuszenie znajdujące się wewnątrz mogło zwyczajnie zgnić od wilgoci (najczęściej jest to zwykła gąbka) i nie spełnia już swojej roli tak, jak powinno. Wtedy hałasy będą bez problemu przedostawać się do środka, bo jedyną barierą będą płyty, z których drzwi są wykonane. Te, jak wiemy, niezbyt dobrze tłumią hałasy, ponieważ są sztywne.

Wybór drzwi tłumiących hałas

Aby pozbyć się problemu, musimy więc najczęściej zainwestować w nowe drzwi. Jednak nie wybierajmy pierwszych lepszych, jakie znajdziemy w markecie budowlanym. Drzwi nie wymienia się często, więc warto wydać nieco więcej pieniędzy i mieć spokój na lata. Jeżeli główną zaletą ma być wygłuszanie hałasów, zdecydujmy się na dedykowane drzwi akustyczne. Te kupić jest dziś śmiesznie łatwo, a dodatkowo ceny wcale nie są wzięte z księżyca. Dodatkowo drzwi takie będą odpowiednio bezpieczne i trudne do sforsowania dla włamywacza. Będą posiadały kilka niezależnych od siebie zamków, co znacznie powiększy bezpieczeństwo mieszkania nocą, oraz gdy będziemy wyjeżdżać na dłuższy czas. Drzwi tego typu produkuje między innymi Mikea, warto więc przyjrzeć się ofercie tego producenta, gdy będziemy przeglądać ofertę sklepów remontowo-budowlanych.

Jak przekonaliśmy się, posiadanie odpowiednich drzwi jest absolutnie konieczne, jeżeli chcemy mieć w mieszkaniu ciszę i spokój. W innym przypadku odgłosy z korytarza będą nieustannie burzyły nasz spokój i komfort. Jeśli więc lubimy mieć w mieszkaniu ciszę i harmonię, koniecznie zainwestujmy w lepsze jakościowo drzwi, które takie warunki nam zapewnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *