Gdzie wynająć koparkę w Katowicach? Znamy odpowiednie miejsce

Koparka, czy to kołowa, gąsienicowa, minikoparka czy koparko-ładowarka, to niezbędny sprzęt przy realizacji wielu projektów budowlanych, ogrodniczych, instalacyjnych czy drogowych. Z reguły inwestorzy decydują się na skorzystanie z kompleksowej usługi, gdzie za wykonanie zadania odpowiada operator z własną koparką. Zdarzają się jednak sytuacje, w których o wiele korzystniej jest wynająć koparkę np. w Katowicach na własną rękę. Nie ma z tym żadnego problemu, a po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.

Kiedy opłaca się wynająć koparkę?

Wynajem specjalistycznego sprzętu budowlanego bywa lepszą opcją niż skorzystanie z usługi operatora. Najczęściej decydują się na to firmy budowlane, ekipy brukarskie, firmy zajmujące się wykonywaniem przyłączy do budynków czy firmy zakładające ogrody.

W tych biznesach zakup koparki na własność nie zawsze ma sens. Pamiętajmy, że o maszynę trzeba dbać, konserwować ją, przeprowadzać niezbędne naprawy, ubezpieczyć i jeszcze odpowiednio przechowywać. Znacznie wygodniej jest zatem skorzystać z opcji wynajmu, a już szczególnie wtedy, gdy koparka jest potrzebna tylko okazjonalnie.

Kiedy może się przydać wynajęta koparka?

Wynajem koparki w Katowicach czy w dowolnej innej miejscowości to świetne rozwiązanie w każdej z poniższych sytuacji:

  • Konieczność wykonania przyłącza do budynku– wykonując przyłącze wodociągowe, gazowe czy energetyczne trzeba wspierać się koparką, aby przyspieszyć prowadzone prace. Tutaj najlepiej sprawdzi się minikoparka.
  • Budowa/utwardzenie drogi– szczególnie drogi gruntowej, której utwardzenie wymaga użycia ciężkiego sprzętu, w tym właśnie koparki.
  • Prace w ogrodzie– w dużych ogrodach koparka jest nieodzowna do np. rozwiezienia ziemi pod trawnik.
  • Prace brukarskie– mało która ekipa brukarska wyobraża sobie przeprowadzenie robót bez użycia ciężkiego sprzętu, który m.in. bardzo ułatwia i tym samym przyspiesza korytowanie.

Wynajęcie koparki bez operatora: czy to ma sens?

Oczywiście, że najwygodniej byłoby po prostu zlecić prace ziemne operatorowi z koparką, natomiast to wcale nie jest takie proste. Usługa operatora jest dość kosztowna, a nie zawsze też możemy z góry przewidzieć, ile czasu zajmą roboty.

Wynajem samej maszyny budowlanej może być bardziej opłacalny przy prostych, ale czasochłonnych pracach wymagających długiego dostępu do sprzętu, na przykład przez kilka dni.

Zalety wynajmu koparki vs. zakup sprzętu na własność

Rosnące zainteresowanie usługą wynajmu koparki w Katowicach tylko potwierdza, że szczególnie przedsiębiorcy dostrzegają ewidentne zalety tego rozwiązania. Jeśli w ekipie jest osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia i umiejętności do sterowania maszyną, to w przypadku okazjonalnego korzystania z maszyn budowlanych o wiele bardziej opłaca się skorzystać z wynajmu niż kupować sprzęt na własność.

Zalet tego rozwiązania jest mnóstwo, by wymienić tylko: brak kosztów konserwacji i naprawy maszyny, gwarancja pełnej gotowości sprzętu do pracy, brak kosztów związanych z ubezpieczeniem i przechowywaniem koparki, a także brak konieczności „mrożenia” dużego budżetu w maszynie, która będzie wykorzystywana tylko od czasu do czasu. Dodatkowo wynajmujący może zapewnić dostarczenie maszyny pod wskazany adres, co jest bardzo wygodne dla najemcy.

Wynajem koparki w Katowicach – sprawdź ofertę firmy Koliber

P.H.U. Koliber to firma specjalizująca się w wynajmie sprzętu budowlanego, która oferuje maszyny renomowanej marki Caterpillar, w tym:

  • koparko-ładowarki,
  • minikoparki,
  • koparki kołowe,
  • koparki gąsienicowe.

Wynajmując sprzęt w firmie Koliber masz pewność, że jest w pełni sprawny i od razu gotowy do pracy. Firma stawia na minimum formalności, aby umożliwić szybkie rozpoczęcie robót przy użyciu wynajętego sprzętu. Nie bez znaczenia są również korzystne ceny oraz elastyczne warunki wynajmu.

Ze szczegółami oferty wynajmu koparek i innego sprzętu budowlanego zapoznasz się na stronie internetowej https://koliber-dg.pl/oferta/uslugi-koparka-katowice-sosnowiec-dabrowa-gornicza-skorzystaj-z-opcji-wynajmu.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *