Dzbanki filtrujące wodę – dla twojego zdrowia i troski o środowisko

Bycie ekologicznym to coś więcej niż tylko uleganie modzie. Ekologia dla wielu osób staje się w dzisiejszych czasach obowiązkiem obywatelskim. Dlatego – chętnie rezygnują z tradycyjnych, nieekologicznych rozwiązań, zastępując je nowymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami. Do takich należy rezygnacja z kupowania wody butelkowanej, na korzyść – spożywania wody z kranu. Ta ostatnia bowiem nie tylko nadaje się do spożycia, ale – co równie ważne – jest mineralizowania w wysokim stopniu. Oznacza to, że spożywanie wody z kranu zaspokaja zapotrzebowanie naszego organizmu na ważne mikroelementy.

O filtrowaniu wody słów kilka…

Spożywanie wody z kranu jest w pełni bezpieczne. Niemniej – woda z kranu może sprawiać niezbyt przyjemne wrażenie, zwłaszcza pod kątem jej zapachu i smaku. Wiedzą o tym szczególnie pasjonaci herbaty i kawy. Napoje te, przygotowane na bazie wody z kranu, mogą smakować nieco gorzej niż gdy robimy to, posługując się wodą butelkowaną.

Różnica wynika z faktu, że woda z kranu przepływa przez systemy kanalizacyjne, a w jej składzie znajdować się mogą śladowe ilości metali ciężkich – na przykład ołowiu. Niestety, wpływa to negatywnie na smak wody i przyrządzanych za jej pomocą trunków i potraw.

Dlatego, chcąc ograniczyć negatywne doznania smakowe, stosuje się między innymi dzbanki do filtrowania wody. Dzbanki takie są niezwykle skuteczne oraz wydajne, a dzięki ich stosowaniu możemy zupełnie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej.

Dzbanki filtrujące – najważniejsze informacje przed zakupem

Dzbanki filtrujące występują w rozmaitych odmianach i modelach, różniących się kilkoma, najważniejszymi parametrami. Podstawowym jest pojemność danego dzbanka, która zwykle nie przekracza 4 litrów. W zależności od ilości osób, które będą korzystać z danego dzbanka – możemy sięgnąć zarówno po mniejszy, jak i większy model. Dzbanki jednolitrowe stosowane są przez osoby mieszkające samodzielnie lub pary.

W budowie każdego dzbanka znajdują się te same główne komponenty. Są to przede wszystkim – pojemnik plastikowy, odporny na rozbicia oraz niewchodzący w reakcje z wodą. Oprócz niego występują rączka-uchwyt, pokrywa z dziubkiem, a także filtr i wskaźnik.

Filtr to jedyna część dzbanka, którą należy regularnie wymieniać. W zależności od ilości osób korzystających z dzbanka, jeden filtr może wystarczyć na okres nawet 2 miesięcy. Standardowo, filtry są w stanie skutecznie oczyścić nawet 150 litrów wody.

Wskaźnik informuje nas o ilości przefiltrowanej wody, a tym samym – o przydatności stosowanego obecnie filtra. Im więcej wody dany filtr oczyścił, tym wyższy będzie odczyt wskaźnika. Wśród dostępnych modeli dzbanków, znajdziemy wskaźniki manualne (ustawiane ręcznie), wskaźniki sygnalizujące za pomocą diody lub wskaźniki elektroniczne. W przypadku tych ostatnich zastosowano wyświetlacze ledowe, informujące o stopniu zużycia danego filtra.

Aquamelior.pl – ekspert w dziedzinie filtracji

Osobom poszukującym możliwości zakupu dzbanków i filtrów do wody, polecamy ofertę Aquamelior, sprofilowaną właśnie pod kątem oczyszczania wody. W asortymencie Aquamelior znajdują się zarówno filtry przeznaczone do dzbanków, jak i innych urządzeń. Oprócz oryginalnych filtrów znajdziemy także ich tańsze zamienniki, nadające się do wykorzystania w urządzeniach najbardziej znanych marek. Z oferty Aquamelior korzystają zarówno osoby prywatne, jak i właściciele dużych przedsiębiorstw, pragnący wyposażyć swoich pracowników w dostęp do czystej i taniej wody.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *