Czy warto kupić nowe mieszkania od dewelopera?

Wiele osób, które planują zakup mieszkania, zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wybór lokalu z rynku wtórnego, czy nowego mieszkania od dewelopera. Oba rozwiązania z pewnością, wiążą się z wieloma zaletami, jednak zdecydowanie zakup nowego lokalu, jest bardziej korzystne!

Zalety zakupu nowego mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania, to bardzo ważna i skomplikowana decyzja, będąca dość dużą inwestycją. Dlatego, należy ją bardzo dobrze przemyśleć i przeanalizować wszelkie plusy oraz minusy. Zakup nowego lokalu od dewelopera, przede wszystkim pozwala na dobranie najbardziej dogodnej oferty. Na rynku pierwotnym, jest bardzo dużo mieszkań, które znajdują się w różnych okolicach. Można znaleźć mniejsze kawalerki lub większe lokale, składające się z kilku pomieszczeń. Klient, może się zdecydować na najbardziej satysfakcjonującą ofertę. Może on dopasować np. rozkład pomieszczeń do aktualnych potrzeb.

Ponadto, wielu deweloperów, proponuje całkowicie wykończone mieszkania. Osoba zainteresowana może się wprowadzić niemal od razu, nie musi szukać ekipy remontowej i zakupować potrzebnych materiałów. Deweloperzy, decydują się także na budowanie osiedli w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki temu klient, może kupić nowy lokal zarówno w spokojnej okolicy, na obrzeżach miasta lub w centrum, blisko pracy i szkoły.

Deweloper dba o rozwój nowo wybudowanych osiedli. Oznacza to, że niedaleko mieszkań, znajdują się place zabaw, parki, sklepy, miejsca parkingowe, garaże, tereny zielone itp. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, nie jest to takie oczywiste. Okolica, niektórych kamienic, może być bardzo uboga. W nowych lokalach, znajduje się też więcej udogodnień. Deweloper dba o obecność windy, zadbanych klatek schodowych, czy nawet parkingów podziemnych.

Mówiąc o zaletach nowych mieszkań, które znajdują się w ofercie dewelopera, warto także zwrócić uwagę na ich stan. Kupując takie lokale, nie trzeba się martwić, że zaraz będzie trzeba przeprowadzić generalny remont. Mieszkania, z pewnością będzie w dobrym stanie, gotowe do użytkowania. Nie ma też ryzyka, że będzie ono zadłużone. Bycie pierwszym właścicielem lokalu to duża zaleta i pewien prestiż.

https://www.polnord.pl/

Nowe mieszkanie, można też urządzić całkowicie według swoich upodobań i preferencji. W przeciwieństwie do lokali z rynku wtórnego, które zwykle są już urządzone w określonym stylu, nieraz bardzo starodawnym i ich zmiana wiąże się z dość dużymi kłopotami. Warto zaznaczyć, że mieszkanie od dewelopera, wcale nie musi być dużo droższe niż zakup lokalu z rynku wtórnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *