Budowa domu – czy i kiedy warto zatrudnić projektanta wnętrz

Dowiedz się dlaczego Projektant wnętrz już od samego początku powinien uczestniczyć w procesie budowy domu.

Wybór projektanta wnętrz a poszczególne etapy wykończenia domu

Już na etapie wyboru i adaptacji projektu domu lub tym bardziej jeśli zdecydowaliście się na zakup indywidualnego projektu u architekta konstruktora.

W obydwu przypadkach idealnym rozwiązaniem jest korzystać przy wyborze i uzgodnieniach projektu z porady projektanta wnętrz.

Przemawia za tym szereg korzyści. Przede wszystkim działania architekta konstruktora uwarunkowują w dużej mierze warunki zabudowy na danym terenie, wielkość działki koszty budowy itd.

Kiedy warto podjąć współpracę z projektantem?

Działania projektanta wnętrz skupiają się na przyszłej aranżacji już na wczesnym etapie kiedy projekt jest jeszcze płaskim rzutem.

Korzystając z projektanta wnętrz już na tym etapie wiele elementów konstrukcyjnych możemy uporządkować tak żeby idealnie komponowały się z przyszłą aranżacją przestrzeni wewnątrz zbudowanego już domu.

Mam tu na myśli szereg rzeczy, dla przykładu klimatyzacja z rekuperacją. Instalacje tak popularne, zaplanowanie odpowiedniego przebiegu rur wkomponowanych tak w kubaturę wnętrz, że staną się niewidoczne. Bez potrzeby późniejszego tworzenia sztucznych zabudów czy belek kryjących przewody.

Nadproża drzwi, już na tym etapie możemy wybrać typ i wysokość drzwi wewnętrznych i uwzględnić stosowne otwory w projekcie budowlanym.

W dalszej kolejności projektant wnętrz zasugeruje lokalizację punktów hydraulicznych oraz centralnego ogrzewania co w przyszłości pozwoli zaoszczędzić na kosztownych przeróbkach.

To samo dotyczy instalacji elektrycznej już na etapie przygotowania instalacji w projekcie budowlanym można zaprojektować ją docelowo pod przyszły projekt aranżacji wnętrz.

Mogę przytaczać jeszcze dodatkowe przykłady które z mojego doświadczenia przemawiają za tak wczesnym rozpoczęciem współpracy z projektantem wnętrz.

Nie jest to chyba konieczne bo oszczędności wynikające z optymalnego zaplanowania tylko tych etapów prac wymienionych powyżej są tak spore, że z pewnością można uznać, że konsultacja projektu budowlanego Waszego wymarzonego domu z projektantem wnętrz w zasadzie zwraca się w całości. Nie wspomnę już o korzyściach płynących z takiej współpracy na etapie prac wykończeniowych oraz doborze czy zakupie materiałów wykończeniowych i projektowaniu mebli.

Po więcej porad zapraszam na moją stronę MichalStrawa.pl projektant wnętrz z Warszawy

Zapraszam do współpracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *