Bidety stojące czy podwieszane? Które rozwiązanie jest lepsze?

Bidet pojawia się w coraz większej liczbie polskich łazienek. Dzięki niemu możemy w prosty i wygodny sposób zadbać o codzienną higienę osobistą, bez konieczności korzystania z prysznica. Osoby planujące zainstalowanie bidetu w swojej łazience mają do wyboru dwa rozwiązania – bidety stojące lub ich podwieszane odpowiedniki. Które z nich bardziej opłaca się wybrać i dlaczego?

Klasyczne bidety stojące – kiedy warto się na nie zdecydować?

Bidety stojące są klasycznym rozwiązaniem, z którego korzystają nasi zachodni sąsiedzi już od wielu dekad. W Polsce moda na ich umieszczanie przyszła wraz ze zwiększaniem powierzchni naszych łazienek. Współczesne pokoje kąpielowe posiadają bowiem znacznie większe rozmiary niż tradycyjne, małe łazienki budowane w starych blokach, co pozwala na umieszczenie w nich większej ilości sprzętów oraz lepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni.

Bidety stojące to doskonały wybór dla osób, których łazienka jest urządzona w klasycznym stylu. Design bidetu powinien tworzyć komplet z miską sedesową, jeśli więc w naszej łazience znajduje się już sedes stojący, dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie do niego bidetu stojącego w takim samym kształcie i kolorze. Bidety stojące są także dobrym wyborem do łazienek, w których odpływ wody umieszczony jest bezpośrednio w podłodze. Wybór bidetu stojącego zwalnia bowiem właściciela takiej łazienki z konieczności wykonania kosztownych przeróbek instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Popularność bidetów stojących wynika także z ich prostego montażu oraz z reguły niższego kosztu zakupu. Nowoczesne bidety stojące nie wymagają bowiem zakupu oraz instalacji stelaża podtynkowego, co obniża cenę montażu gotowego rozwiązania ani wykonywania skomplikowanych przeróbek w łazience. Są ponadto stabilniejsze w codziennym korzystaniu, gdyż są mocowane śrubami bezpośrednio do podłogi łazienki a nie do ściany.

Nowoczesne bidety podwieszane – do jakich łazienek pasują?

Bidety podwieszane to nowoczesne rozwiązania, na które decyduje się większość osób remontujących swoje łazienki. W ofercie producentów ceramiki łazienkowej znaleźć je można w różnych kształtach i kolorach, co pozwala na stworzenie za ich pomocą pożądanego wystroju w każdej łazience. Bidety podwieszane są mocowane do ściany oraz wymagają instalacji specjalnego stelaża podtynkowego. Ich zakup wiąże się więc z reguły z wyższym kosztem niż kupno tradycyjnego bidetu stojącego. Wymaga także większych wydatków na instalację, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się powierzyć to zadanie profesjonaliście.

Bidety podwieszane posiadają jednak wiele zalet. Są chętnie wybierane ze względu na ich nowoczesny design, który doskonale pasuje do wystroju modernistycznych, urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami pomieszczeń łazienkowych. Ponadto, ich spoczywająca ponad podłogą konstrukcja umożliwia szybsze i łatwiejsze sprzątanie w łazience – przestrzeń pod bidetem można bowiem umyć podczas standardowego zmywania podłogi w łazience. Bidety podwieszane są także bardzo dobrym wyborem dla osób wysokich, gdyż mogą zostać zamontowane na dowolnej, dogodnej dla użytkownika wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *