Balustrady szklane czy aluminiowe – co wybrać na schody, balkon czy taras

Schody, balkony, a także tarasy, Co łączy wszystkie te elementy?

Balustrady, są one obecne zarówno przy schodach, jak i na balkonach czy tarasach ich odpowiedni wybór to nie tylko względy bezpieczeństwa użytkowników danego rozwiązania, ale także walory estetyczne, a także trwałość. Często dobór odpowiedniego rodzaju balustrad do wnętrza nie jest prostym zadaniem. Dlatego też przedstawiamy wady i zalety dwóch najpopularniejszych rozwiązań, które są stosowane zarówno w budynkach wielorodzinnych, jak i także domach prywatnych.

Balustrady aluminiowe tralkowe

Ten rodzaj balustrad jak sama nazwa wskazuje wykonywany jest z aluminium. Materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, a także ich skutki takie jak na przykład rdza. Wykonywane są one najczęściej tak, aby w trakcie ich montażu nie było konieczności ich spawania. Ich kolorystyką jest tak naprawdę ograniczona wyobraźnia osób, które się na nie decydują, ponieważ mogą być one swobodnie malowane metoda proszkowa na kilkadziesiąt kolorów z palety RAL. Tego typu balustrada tralkowa charakteryzuje się dowolnego rodzaju słupkami, które są montowane między pochwytem na powierzchnią podłoża w różnych odstępach. Mogą one być zróżnicowane pod względem kształtu, koloru, a nawet formy. Najczęściej można spotkać je na balkonach, zwłaszcza w starym budownictwie. Pomimo swojej trwałości, mają jednak one liczne wady. Pierwsza z nich są wcześniej wspomniane odstępy między tralkami. Szczególnie niebezpieczne dla osób posiadających Małe dzieci, gdyż mogą one spowodować utknięcie dziecka pomiędzy poszczególnymi elementami, a nawet wypadnięcie. Takie rozwiązanie zwłaszcza na tarasach i balkonach to także niekorzystna propozycja dla właścicieli czworonogów, które mogłyby przypadkowo wypaść przez nie, lub uciec.

Balustrady szklane

Ten rodzaj balustrad można coraz częściej spotkać w nowoczesnym budownictwie. Wszystko ze względu na ich wysokie walory estetyczne. Wykonywane są one najczęściej z połączenia aluminiowych słupków ze szklanym wypełnieniem, które jest odporne na warunki atmosferyczne i w pełni bezpieczne w razie stłuczenia dzięki zastosowanym w nich szybom laminowanym. Tego typu balustrady doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz budynków, nadając im niepowtarzalnego charakteru, jak także na balkonach i tarasach, nie ograniczają w żaden sposób widoków, które rozciągają się przed domem lub mieszkaniem, dając jednocześnie bezpieczeństwo i swobodę. W pełni niwelują ryzyko wypadnięcia przez nie dzieci, a także zwierząt domowych, stanowiąc dla nich skuteczną barierę, ze względu na brak jakichkolwiek przerw w konstrukcji. Nowoczesne projekty, pozwalają na dopasowanie ich do swoich potrzeb i wymagań. Jednym z najbardziej cenionych producentów w naszym kraju takich rozwiązań jest producent konstrukcji aluminiowo-szklanych SALGAT – balustrady szklane Wrocław.

Dlatego stojąc przed wyborem odpowiednich balustrad do swojego wnętrza, warto zainwestować w balustrady szklane, które nie tylko są o wiele trwalsze, ale także bezpieczniejsze i bardziej estetyczne od swoich tradycyjnych odpowiedników balustrad aluminiowych tralkowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *