Aranżacja sypialni w stylu rustykalnym – jak się zabrać?

Sypialnia, jest to najważniejsze miejsce naszego mieszkania lub domu. Spędzamy w niej dużo czasu na odpoczynek, relaks i sen. Aby odpowiednio urządzić miejsce naszego błogiego odpoczynku, musimy najpierw zdecydować w jakim stylu. Aranżacja sypiali w stylu rustykalnym nawiązuje do ciepła oraz dawnego wiejskiego klimatu. Cechuje się prostotą oraz naturalnością. W wystroju takiego wnętrza dominuje drewno, naturalne materiały i tkaniny. Jak zastosować go w swojej sypialni, by cała kompozycja wyglądała jednocześnie stylowo oraz sielankowo.

Postaw na właściwy dobór kolorów

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich barw ścian, jak i elementów całego wyposażenia sypialni. Wnętrza w stylu rustykalnym pełne są ciepłych, naturalnych kolorów, takich jak biel, beż, szarość czy też różne odcienie brązu i starego złota. Z bielą ścian wspaniale współgra naturalny odcień drewna, kamienia oraz odnowionej cegły. Przepięknie będą w naszej sypialni prezentowały się naturalne belki sufitowe lub stare drewniane podłogi. Istotną sprawą jest również odpowiedni dobór gamy kolorów wszystkich dodatków.

Stare meble w nowej aranżacji

Meble powinny być drewniane, najlepiej dębowe lub sosnowe, ze znamionami upływu czasu. W sypialni rustykalnej najlepiej prezentują się meble duże, proste oraz bardzo wygodne. Najistotniejszą sprawą, jest dobór właściwego łóżka. Może ono być również z baldachimem. Jego dopełnieniem będzie stanowić pościel o spokojnych barwach z naturalnych tkanin. Nie powinno tu zabraknąć dużej ilości poduch i poduszeczek z ludowym motywem haftu. Po obu stronach łóżka, na drewnianej podłodze możemy ułożyć ręcznie tkane chodniczki. Na stolikach nie powinno zabraknąć lnianych lub szydełkowych serwet i obrusów. Jeśli jesteśmy posiadaczami starych mebli, dajmy im drugie życie i własnoręcznie możemy je odnowić. Czasami zrobimy to przy niewielkich nakładach naszej własnej pracy i środkach finansowych.

Urok ponadczasowych dodatków

W sypialni urządzonej w stylu rustykalnym, główną rolę pełnią dekoracje i dodatki. Będą to ceramiczne pojemniki, stare zegary z kukułką lub kosze oraz inne wyroby z wikliny i trawy. Nie powinniśmy zapomnieć o właściwym doborze roślin doniczkowych. Wpłyną one pozytywnie na nasz odpoczynek. Jednak najwspanialszym dodatkiem, a zarazem uzupełnieniem tego stylu, będą ramki na zdjęcia. Wspomnienia to coś, czego nie da się nam odebrać. Choć upływ czasu może sprawić, iż zapomnimy o niektórych chwilach, to jednak pozostaną one głęboko w naszych myślach i sercach. Fotografie pozwolą nam na zachowanie cennych wspomnień. W sypialni zapewne znajdziemy sporo miejsca na odpowiednie ramki. Możemy je ustawić pośród innych bibelotów na stoliku lub komodzie. Zawsze dobrze będzie prezentować się galeria zdjęć na ścianie. Ramki na zdjęcia z sklepu Decorantes.pl podkreślą charakter fotografii z imprez okolicznościowych lub członków naszej rodziny i znajomych. Występują one w różnych rozmiarach i kolorach. Do sypialni w stylu rustykalnym świetnie pasują ramki drewniane jak i metalowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *